Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Primera Division Empty
MesajSubiect: Primera Division   Primera Division EmptyVin Ian 08, 2010 11:41 pm

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Primera Division   Primera Division EmptyLun Ian 25, 2010 7:38 am

Cristiano Ronaldo, inger si demon pentru Real Madrid
Real Madrid a castigat meciul cu Malaga de pe teren propriu, scor 2-0, dupa o "dubla" a lui Cristiano Ronaldo, dar nu va putea conta pe fotbalistul portughez in urmatorul meci, din cauza unei eliminari.
Cristiano Ronaldo a decis meciul cu Malaga in doar trei minute. Mai intai, portughezul a fructificat o centrare excelenta a lui Kaka in minutul 36, pentru ca peste doar cateva secunde sa trimita imparabil sub bara, de la 20 de metri.

Sergio Ramos putea face 3-0 in startul partii secunde, insa golul lui Sergio Ramos a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid milimetrica.

Eroul madrilenilor, Cristiano Ronaldo, a fost eliminat in minutul 70 pentru ca si-a lovit un adversar si va rata deplasarea dificila de etapa viitoare, de la Deportivo la Coruna.

Gruparea din capitala Spaniei a acumulat dupa succesul cu Malaga 44 de puncte, cinci mai putin decat FC Barcelona.
Sus In jos
Liberty
Liberty

Varsta : 33

Tenerife - Valencia

Etapa a 21-a a campionatului Spaniei a programat, astăzi, un meci care la prima vedere părea dezechilibrat. Valencia, ocupanta poziţiei a treia în clasament, a jucat în deplasare cu Tenerife, a 16-a clasată. Partida s-a terminat la egalitate, scor 0-0, ambele formaţii bătând pasul pe loc în urma acestui rezultat.

Alte rezultate: Espanyol - Real Mallorca 1-1 (Osvaldo '49 / Valero '80-penalty), Sporting Gijon - Racing Santander 0-1 (Geijo '44), Villarreal - Real Zaragoza 4-2 (Capdevila '3, Nilmar '19, G. Rossi '25, Ibagaza '87 / Eliseu '75, Lafita '82), Xerez - Osasuna 1-2 (Bermejo '22 / Monreal '9, Camunas '83).

Meciurile Getafe - Atletico Madrid şi Real Madrid - Malaga se vor disputa în aceasta seară.

Ieri s-au jucat partidele FC Sevilla - Almeria (1-0), Valladolid - FC Barcelona (0-3) şi Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao (3-1).