BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Stiri internationale

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Stiri internationale   Stiri internationale EmptyVin Ian 08, 2010 11:54 pm

În premieră în istoria recentă, Chelsea va fi nevoită să ajungă cu trenul la meciul de mîine, de la 16:45, la Hull City! Carlo Ancelotti şi jucătorii săi au mari probleme din cauza condiţiilor atmosferice, antrenîndu-se cu dificultate în cantonamentul de la Cobham şi nu vor putea face deplasarea cu alt mijloc de transport, pentru că riscă să rămînă blocaţi pe drum. Jucătorii au făcut chiar haz de necaz ieri, bătîndu-se cu zăpadă pe terenurile de pregătire aproape impracticabile (foto: Joe Cole, chelseafc.com). "Nu am mai fost niciodată cu trenul la un meci de cînd sînt la Chelsea, va fi o premieră", a menţionat fundaşul brazilian Juliano Belletti, aflat sub contract cu formaţia din Londra de 3 ani.




O altă problemă o constituie desfăşurarea partidelor pe astfel de terenuri, cei de la Liverpool făcînd deja o cerere la Federaţia engleză să fie amînat meciul cu Tottenham, care era programat duminică, de la ora 20:00. "Din motive de sănătate şi siguranţă, e mai bine să procedăm aşa", a explicat managerul Rafa Benitez. În imaginea alăturată puteţi vedea cum arăta ieri cantonamentul lui Liverpool de la Melwood
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale EmptySam Ian 09, 2010 12:29 am

Pep Guardiola si-a sustinut la conferinta de presa de dupa meciul cu Sevilla decizia de a folosi contra andaluzilor o echipa experimentala

Pep Guardiola si-a asumat raspunderea pentru infrangerea suferita de FC Barcelona in fata Sevillei in mansa tur a optimilor de finala ale Copei del Rey, dar si-a sustinut decizia de a folosi o formula de joc experimentala, cu Milito, Chygrynskiy si Rafa Marquez titulari.

“Am pierdut si, in mod evident, eu sunt de vina”, a spus tehnicianul la conferinta de presa de la finalul jocului. “Eu sunt cel care ia deciziile, dar nu imi pot reprosa selectia pe care am facut-o pentru acest joc. In fotbal se intampla sa ai zile bune si zile mai putin bune. Cert este ca cele sase trofee le-am castigat cu tot lotul, nu doar cu unsprezece jucatori”.

“Cat timp eu sunt la conducerea echipei, cel putin pana cand presedintele ma va da afara, eu sunt responsabil pentru ce se intampla cu jucatorii mei. Stiu ca unii dintre ei nu sunt in cea mai buna forma, dar vreau sa acord fiecaruia dintre ei sansa de a juca”.

“Eu am jucat la aceasta echipa si cunosc foarte bine atmosfera creata de public, iar in privinta lui Dima ostilitatea s-a simtit inca inainte de inceputul meciului. El este un jucator fantastic si a venit aici pentru mai multi ani. Cu cat va fi mai hulit, cu atat noi ii vom fi mai mult alaturi. Va veni ziua in care va demonstra ca merita sa fie aici”.

Rugat sa comenteze aportul brigazii de arbitri in stabilirea rezultatului final, Guardiola a raspuns: “Cand castigi, iti poti permite sa faci aprecieri la adresa arbitrajului, dar cand pierzi nu cred ca este potrivit. Daca as vorbi despre arbitraj dupa acest meci, as transmite un mesaj gresit jucatorilor mei”.

In ciuda infrangerii, Guardiola a gasit si motive de satisfactie dupa meciul cu Sevilla: “Sunt foarte multumit de revenirea lui Gaby Milito, care este o stire imensa pentru echipa. Sunt foarte fericit pentru el si merita pe deplin sa se afle aici, este un profesionist desavarsit. In afara de el, vreau sa apreciez si prestatia lui Thiago, care a jucat foarte bine, dar si revenirea lui Leo [Messi] pentru 90 de minute dupa o pauza de 15 zile.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale EmptySam Ian 09, 2010 2:51 pm

Giovinco de la juventus risca 20 de zile de pauza....


Problemele continua pentru Ciro Ferrara inainte de marele meci contra lui Milan. Nicio zi fara o accidentare la Juventus: pe langa deja indisponibilii Buffon, Trezeguet, Iaquinta si Camoranesi din cauza problemelor fizice, alaturi de suspendatul Caceres si fara Sissoko plecat cu nationala la Cupa Africii, tehnicianul bianconero nu va putea conta nici pe Sebastian Giovinco. Conform informatiilor prezentate de Sky Sport 24 jucatorul juventin a suferit o intindere musculara in timpul antrenamentului din aceasta dupa amiuaza: pentru Furnica Atomica se teme o pauza de 20 de zile. In cursul zilei de maine mijlocasul bianconero va fi supus unor contraole medicale amanuntite pentru a se stabili cu exactitate gravitatea problemei. Cert este ca pentru meciul cu rossoneri Giovinco se adauga pe lista jucatorilor indisponibili. In aceste condutii se pare ca Ferrara va confirma sistemul 4-4-2 folosit cu succes in victoria de la Parma, cu Diego in spatele lui Amauri si Del Piero din nou pe banca de rezerve. In aparare spatiu lui Grygera in locul lui Caceres si revenirea lui Cannavaro pe postul lui Legrottaglie.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale EmptyVin Ian 15, 2010 12:16 pm

Mutu s-a dezlănţuit în 2010. După ce a marcat în ultimele două etape din campionat, "Fenomenul" a reuşit azi o "doppietta" pentru Fiorentina în "optimile" Cupei Italiei, 3-2 cu Chievo. Integralist, atacantul român a egalat (1-1) în minutul 35, din centrarea lui Pasqual, înscriind cu capul. Deşi uneori a abuzat de driblinguri, Mutu a fost protagonistul meciului. După pauză, la capătul unei acţiuni personale, a închis tabela (77), cu al optulea său gol în acest sezon. Fiorentina va întîlni în "sferturi" învigătoarea partidei Lazio - Palermo, jucată aseară.Stiri internationale Thumb_300_x_326_1036-208263-mutu
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale EmptySam Ian 16, 2010 4:14 pm

Omul care a castigat tot ce se putea in 2009 cu Barcelona si care incaseaza doar 1,5 milioane de euro pe an a primit o noua propunere din partea campioanei din Spania!


Presedintele Barcelonei, Joan Laporta, i-a oferit un nou contract lui Pep Guardiola iar antrenorul lui Messi si Iniesta va decide in urmatoare zile daca va fi de acord cu ce i-a propus Barcelona.

Pep Guardiola ar urma sa semneze pe un an cu optiune de prelungire pe inca un an! Clauza cea mai importanta din contract este conditia impusa de antrenorul de 38 de ani.

Daca, dupa alegerile din primavara, conducerea Barcelonei se va schimba iar Guardiola nu va fi de acord cu ideile noului presedinte, antrenorul catalan poate parasi Barcelona din vara, de la finalul sezonului.

Guardiola castiga de 10 ori mai putin decat Jose Mourinho si de 6 ori mai putin decat Sir Alex Ferguson, insa presa spaniola nu a oferit nicio informatie cu privire la suma din noul contract al lui Guardiol
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale EmptyVin Ian 22, 2010 5:17 pm

Tevez: "Gary Neville este un pupincurist idiot"

Atacantul argentinian Carlitos Tevez continua razboiul cu Garry Neville, caruia i-a dedicat cele doua goluri inscrise, in meciul din Cupa Ligii Angliei, impotrivalui Manchester United."Gary este un idiot, un pupincurist veritabil. A spus ca nu merit 27 de milioane de euro numai ca sa arate el bine in fata managerului. Modul in care m-am bucurat la goluri nu a fost indreptat spre Ferguson sau fanii lui United. Ii respect pe ei. Pentru Neville am facut-o. A fost colegul meu, dar este pupincuristul lui Ferguson. Nu stiu de ce mananca rahat despre mine, pentru ca eu l-am respectat tot timpul", a spus Tevez.

Dupa ce a marcat cele doua goluri in poarta 'diavolilor rosii', Tevez a facut un sprint spre locul in care se aflau jucatorii lui Manchester United si s-a bucurat in fata lor.

Returul semifinalei Cupei Ligii Angliei se va disputa peste o saptamana, pe Old Traffor, si pleaca de la 2-1 pentru Manchester City.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiri internationale Empty
MesajSubiect: Re: Stiri internationale   Stiri internationale Empty

Sus In jos
 
Stiri internationale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Transferuri internationale !
» Stiri
» Stiri interne
» Stiri din rugby !
» Stiri din Tenis

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: