BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Se desfiinteaza Farul

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Se desfiinteaza Farul Empty
MesajSubiect: Se desfiinteaza Farul   Se desfiinteaza Farul EmptySam Ian 09, 2010 2:24 am

Consiliul Judetean Constanta este principalul finantator al echipei de rugby. In cazul in care amenintarile vor fi puse in practica, clubul de la malul marii s-ar putea desfiinta. Conducerea clubului constantean acuza conducerea Federatiei Romane de Rugby ca a sabotat parcursul echipei de la malul marii catre primul loc.

Razboiul dintre conducerea clubului constantean si cea a Federatiei Romane de Rugby a inceput in urma derby-ului cu Dinamo din ultima etapa a sezonului regulat al Diviziei Nationale de Rugby, cand meciul a fost intrerupt in minutul 6, din cauza violentelor de pe teren. Dupa ce violentele au luat sfarsit, oficialii clubului Farul au scos echipa de pe teren, partida luand astfel sfarsit. In acel moment, scorul era 3-0 pentru bucuresteni. Noua jucatori au fost internati la Spitalul de Urgenta Floreasca, iar trei sportivi de la Farul au primit ingrijiri medicale. Incidentul s-a lasat si cu suspendari doar in echipa constanteana, considerate abuzive de catre oficialii de la malul marii.

„Macel la meciul cu Dinamo“

„Noua conducere a inteles sa se razbune pe noi tolerand macelul din meciul cu Dinamo. Ca atare eu nu voi mai investi in rugby-ul romanesc“, a declarat presedintele Consiliului Judetean Constanta. El a lansat, neoficial, o invitatie lui Alin Petrache sa vina sa investeasca in rugby-ul constantean.

„Eu nu bag banii in rugby sa vina Alin Petrache sa isi bata joc. Sa investeasca el cu gasca de prieteni. Trebuia sa se razbune castigand. Daca nu se intampla ce s-a intamplat, Rugby Club Farul Constanta iesea campioana si mergea in competitiile europene“, a mai spus Constantinescu. El face referire la intregul an competitional in care spune ca echipa constanteana a fost defavorizata.

Sabotajul a continuat

Nicusor Constantinescu spune ca actiunea de sabotare a echipei constantene a continuat si in semifinalele din 19 septembrie, cand Farul Constanta a intalnit Stiinta Baia Mare in deplasare.

„Partida nu a fost televizata tocmai pentru ca Alin Petrache sa poata ascunde mai usor nedreptatile facute echipei noastre“, a mai spus Nicusor Constantinescu. Finala Cupei Romaniei la Rugby 2009, disputata pe stadionul Arcul de Triumf din Bucuresti, s-a incheiat cu victoria echipei Steaua Bucuresti, care a dispus cu scorul de 27-15 (13-3) de Farul Constanta. La acea vreme, presa a scris ca meciul a fost influentat decisiv de arbitrajul partinitor al lui Horatiu Bargaunas, care a ajutat echipa invingatoare cu lovituri de pedeapsa si avantaje de cate 2-3 minute.

Pepiniera de jucatori la Constanta

Presedintele Federatiei Romane de Rugby Alin Petrache sustine ca formatia de la malul marii nu a fost defavorizata in niciun fel si a atras atentia conducerii echipei de la Constanta sa nu uite ca de la echipa din Constanta au fost selectionati la nationala de rugby Stejarii Bucuresti.
 „Din cate stiu eu, in general echipele trebuie sa traiasca din extrafinantari, nu din bani de la bugetul local. Cred ca sunt suficienti iubitori ai sportului cu balonul oval la Constanta incat sa nu lase ca echipa de rugby sa fie desfiintata“, a spus Alin Petrache. Seful de la FRR recunoaste insa ca dizolvarea echipei ar fi o pierdere pentru rugby-ul romanesc: „Este o pepiniera de jucatori foarte buna la Constanta, iar rezultatele o confirma“.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Se desfiinteaza Farul Empty
MesajSubiect: Re: Se desfiinteaza Farul   Se desfiinteaza Farul EmptySam Ian 09, 2010 2:34 am

farul avea echipa buna...una dintre cele mai bune echipe:) pacat de ei...
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Se desfiinteaza Farul Empty
MesajSubiect: Re: Se desfiinteaza Farul   Se desfiinteaza Farul EmptySam Ian 09, 2010 3:16 am

Consiliu local nu mai are bani....ii trebuie lui mazare kerosen la ferrari
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Se desfiinteaza Farul Empty
MesajSubiect: Re: Se desfiinteaza Farul   Se desfiinteaza Farul EmptySam Ian 09, 2010 3:20 am

=)))))


mazare rulllz:)))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Se desfiinteaza Farul Empty
MesajSubiect: Re: Se desfiinteaza Farul   Se desfiinteaza Farul Empty

Sus In jos
 
Se desfiinteaza Farul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Rugby-
Mergi direct la: