BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Andone revine cu un nou proiect la Dinamo

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty
MesajSubiect: Andone revine cu un nou proiect la Dinamo   Andone revine cu un nou proiect la Dinamo EmptySam Ian 09, 2010 2:48 pm

Preşedintele Consiliului de Administraţie va fi omul decisiv în următoarele zile pentru stabilirea componenţei băncii tehnice

Ioan Andone şi-a dat acordul verbal s-o preia de urgenţă pe Dinamo! "În principiu, s-ar putea rezolva în aşa fel încît toată lumea să fie mulţumită: Ando - manager general, Ţălnar - antrenor principal! Dar va avea puterea de decizie, în vreme ce «Ţînţarul» va fi mîna lui dreaptă", au dezvăluit ieri apropiaţi ai roş-albilor.

Aceştia au adăugat că mai e de îndeplinit o condiţie ca numirea să se oficializeze: "Cheia e la Nicolae Badea!". Şeful Consiliului de Administraţie s-a întors ieri din concediul extern, iar în acest week-end urmează să se vadă cu Andone.

De ce are Badea ultimul cuvînt în numirea tehnicianului?
1. Legal, Consiliul de Administraţie este cel care numeşte antrenorul, iar Badea e numărul 1 în CA.

2. Borcea şi Badea şi-au împărţit sarcinile la club, fiind singurii care mai bagă bani. "Primul se ocupă de finanţe, micşorări salariale şi atragerea de capital la buget, al doilea rezolvă problemele de echipă şi transferurile, adică, implicit, şi numirea antrenorului", au comentat oficialii grupării din Ştefan cel Mare.

3. Borcea e prieten bun cu Ţălnar, omul care l-a ajutat la început cînd a intrat în fotbal şi cu care a avut şi are relaţii de afaceri. "Cristi a promis de atîtea ori că-l păstreză pe Ţălnar, a spus-o şi-n vestiar, în faţa echipei, şi la TV, nu se poate compromite acum. Nu vedeţi că nu mai face nici un fel de declaraţii?! Nu vrea să dea în «Ţînţaru'», cu care s-a ajutat mereu", a mai povestit o sursă din club a Gazetei. Aşa cum a recunoscut şi Ando, Borcea s-a văzut cu el la Miami, au discutat despre preluarea echipei, dar preşedintele executiv nu vrea să dezbată public subiectul sub nici o formă.

4. Badea a ţinut cont mereu şi de dorinţa suporterilor, care au rămas fideli lui Andone. Ar constitui o împăcare cu fanii, s-ar cîştiga luni de linişte pe stadion.

Cornel Ţălnar, antrenor Dinamo
"Eu am cei 7 ani de-acasă, am coloană vertebrală, îmi ajut aproapele. Nu mă băgaţi în polemică, la Dinamo e timpul pentru muncă, nu pentru vorbe"

Ce spune Andone
- "Prioritară este oferta lui Dinamo, dar înţelegeţi că nu depinde doar de mine. Sînt multe condiţii. Mai am şi variante de «afară», bune, foarte bune"
- "Dacă şefii lui Dinamo vor să discute cu mine, sînt în Bucureşti. Am discutat la Miami cu Cristi Borcea şi atîta tot. Să vedem în continuare ce va mai fi"
- "Problema mea? Să am un contract solid, cu multe clauze. Dacă vor fi acceptat, poate voi semna"
- "Dacă mă întorc, mă întorc să iau titlul! Vreau ca munca mea să se vadă, d-aia mă bag. Am mai muncit, şi la Dinamo, şi în alte părţi, am lăsat ceva fotbalului"


Mister e pro-Ţălnar
Cornel Dinu este printre puţinii susţinători ai ideii ca Ţălnar să rămînă antrenor principal. Fiindcă, astfel, Mister ar continua ca director tehnic. Pe cînd dacă vine Ando, nu va mai avea aceleaşi prerogative, va fi doar administrator delegat. Procuroru' s-a întors la birou, la muncă, a evitat să iasă cu declaraţii vizavi de lupta pentru putere în staff-ul tehnic, dar e dezamăgit de ce se întîmplă.

Liga I este doar pe GSPTV.RO! Cumpara acum pachetul GSPTV.RO Premium!

Totul despre: ioan andone, cristi borcea, cornel talnar, nicolae badea, dinamo, liga 1

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Thumb_300_x_300_1030-206532-nicolaebadeaioanandone
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty
MesajSubiect: Re: Andone revine cu un nou proiect la Dinamo   Andone revine cu un nou proiect la Dinamo EmptyDum Ian 10, 2010 3:10 pm

Este oficial...Andone semneaza cu Dinamo


Andone se va întîlni la începutul săptămînii viitoare cu Nicolae Badea pentru a iscăli contractul. Va fi manager general, iar Cornel Ţălnar rămîne în staff-ul tehnic

Oficialii din Ştefan cel Mare au confirmat ceea ce a scris ieri GSP: Ioan Andone va semna cu Dinamo un contract pe doi ani şi jumătate. Tratativele s-au purtat la Miami, cu Cristi Borcea, şi telefonic cu Nicolae Badea, cel de care Andone este foarte apropiat.

Surse din club susţin că marţi ar trebui să fie ziua decisivă: "Andone s-a dus acasă, la Hunedoara, şi urmează să se întoarcă la începutul săptămînii la Bucureşti pentru că are programată o întîlnire cu Badea. Cel mai probabil se va semna contractul, dacă şi Ando acceptă condiţiile noastre".

Aproape toate detaliile au fost puse la punct, mai rămîne de stabilit ce clauze vor fi trecute în contract. "El vrea diverse bonusuri de performanţă. Sîntem de acord, dar îi punem şi noi clauze: în caz de eşec să plătească! Vrem titlul în acest sezon. Dacă nu vom reuşi, nu e un capăt de ţară, dar anul următor e absolut necesar să fim campioni", spun şefii.

O altă problemă, care a fost deja lămurită, este cea a staff-ului tehnic. Ando va fi manager general, iar Cornel Ţălnar va rămîne în staff-ul tehnic, probabil cu aceeaşi funcţie, alături de "secundul" italian Claudio Bozzini.


25.000 de euro va fi salariul lunar al lui Ioan Andone la Dinamo, plus bonusuri de performanţă

Adrian Mutu, atacant Fiorentina
"Salut revenirea lui nea Ando la Dinamo, sînt sigur că va reuşi în scurt timp să ducă echipa în lupta pentru campionat. Mi-ar plăcea să-i reîntîlnesc pe «cîini» în grupele Champions League"

sondaj dinamovisti.ro
Îl vrei pe Andone la Dinamo?
Da 84%
Nu 16%
Votanţi: 10.300

Ce va face Ganea?
În prezent, Ionel Ganea este antrenorul secund al lui Cornel Ţălnar. În mandatul lui Ioan Andone, "Ganezu'" ar putea reveni pe postul de manager sportiv, cel pe care a fost angajat în vară la Dinamo. Se va purta o discuţie şi cu Ando, căruia şefii i-au transmis să-şi alcătuiască staff-ul tehnic din oameni deja prezenţi în club, fără a mai angaja alţii. Cel mai probabil, pe bancă, lîngă Andone, va sta Cornel Ţălnar.


Ce a făcut antrenorul Andone la Dinamo
- A preluat echipa în martie 2003, după 3 înfrîngeri consecutive ale lui Cornel Dinu, şi a adunat alte 4 alte la rînd, făcînd parte din echipa poreclită "Dinamo, agentul 0-0-7"
- Dinamo era atunci pe locul 4 la 12 puncte în spatele Rapidului şi a încheiat sezonul pe poziţia a 6-a, dar a cîştigat cu 1-0 Cupa României în faţa Naţionalului.
- A urmat un sezon de excepţie, 2003-2004, cînd roş-albii au făcut eventul. În Cupa UEFA, roş-albii au prins meciuri spectaculoase, reuşind să treacă şi de Şahtior, dar s-au împiedicat de Spartak Moscova.
- În sezonul 2004-2005 a ratat titlul în faţa Stelei, la un punct distanţă, dar a luat Cupa României. Tot în august 2005 a cîştigat Supercupa, 3-2 cu Steaua.
- A încheiat turul ediţiei 2005-2006 pe prima poziţie, după ce calificase în premieră echipa în grupele Cupei UEFA, dar a fost demis de către Ioan Becali, noul preşedinte executiv.
- După despărţire, Borcea i-a reproşat: "Ai cîştigat titlul fiindcă eu am fost cel mai bun fotbalist din echipă, am «jucat» eu pentru tine!", aluzie la sforile trase de conducere în culise
Sus In jos
SmC
AdmServer
AdmServer
SmC


Mesaje : 76
Data de inscriere : 06/12/2009
Localizare : Bucuresti

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty
MesajSubiect: Andone   Andone revine cu un nou proiect la Dinamo EmptyVin Ian 15, 2010 1:52 am

Numai revine andone, ramane talnar.

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Lyon09_userbar
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty
MesajSubiect: Re: Andone revine cu un nou proiect la Dinamo   Andone revine cu un nou proiect la Dinamo EmptyDum Ian 17, 2010 3:37 pm

UPDATE

"Fălcosul" s-a înţeles cu ŢSKA Sofia pentru un sezon şi jumătate, însă dinamoviştii mai încearcă să-l întoarcă din drum

Dinamo s-a mişcat greu în tratativele cu Andone şi l-a pierdut în dauna bulgarilor de la ŢSKA. Antrenorul de 49 ani a ajuns la un acord verbal cu formaţia din Sofia şi azi este aşteptat în capitala Bulgariei pentru o ultimă rundă de negocieri şi pentru parafarea actelor. "Ando" a cerut deja informaţii despre noua sa echipa de la Florentin Petre, pe care l-a sunat imediat ce s-a înţeles cu oficialii bulgarilor.

Cu toate că mutarea lui Ando pare ca şi făcută, şefii lui Dinamo plănuiesc să-l întoarcă din drum pe "Fălcos", deşi bănuiesc că acesta i-a dus de nas spunîndu-le că se află la Hunedoara, cu probleme personale, cînd, de fapt, negocia cu ŢSKA Sofia. Azi ar trebui să aibă loc o întîlnire cu Nicolae Badea, care va încerca pe ultima sută de metri să-l aducă la Dinamo.

Andone a fost al treilea antrenor român propus bulgarilor de fraţii Becali după Hagi şi Victor Piţurcă, ambele variante fiind prea scumpe pentru bugetul formaţiei la care evoluează românii Florentin Petre şi Pancu. "Regele" a solicitat un salariu anual de 1.000.000 de euro, în timp ce pretenţiile lui Piţurcă se apropiau de 900.000 de euro.

"Din cîte ştiu eu, Ando a acceptat oferta bulgarilor, e mulţumit de salariu, iar mîine urmează să plece la Sofia"
Daniel Stanciu, impresar
Sus In jos
Continut sponsorizat





Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty
MesajSubiect: Re: Andone revine cu un nou proiect la Dinamo   Andone revine cu un nou proiect la Dinamo Empty

Sus In jos
 
Andone revine cu un nou proiect la Dinamo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: