Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sevilla a scos Barcelona din Cupa Spaniei

Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Sevilla a scos Barcelona din Cupa Spaniei Empty
MesajSubiect: Sevilla a scos Barcelona din Cupa Spaniei   Sevilla a scos Barcelona din Cupa Spaniei EmptyJoi Ian 14, 2010 5:18 pm

Pep Guardiola a inregistrat primul mare insucces pe banca Barcelonei, fiind eliminat din Cupa Regelui Spanie de FC Sevilla, chiar daca a castigat returul cu 1-0.
Andaluzii au avansat in faza sferturilor de finala, dupa un 2-2 la general, fiind avantajati de golurile mai multe marcate in deplasarea de pe Nou Camp.

La Sevilla, Barcelona s-a impus cu 1-0 datorita golului reusit de Xavi Hernandez in minutul 64, insa nu a mai putut inscrie inca un gol, chiar daca Lionel Messi a lovit chiar si bara.

"Nu este nici o problema. Am incercat sa revenim, am avut o a doua repriza grozava. Trebuie sa ne recuperam si sa privim inainte", a spus Pep Guardiola dupa meci.

Sevilla va intalni in sferturile de finala pe Deportivo la Coruna, care a trecut de Valencia cu 4-3 la general.Sevilla a scos Barcelona din Cupa Spaniei Sevilla-barcelona-08-messi