BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kirilenko provoacă primul şoc la AO » Maria Sharapova e OUT!

In jos 
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Kirilenko provoacă primul şoc la AO » Maria Sharapova e OUT! Empty
MesajSubiect: Kirilenko provoacă primul şoc la AO » Maria Sharapova e OUT!   Kirilenko provoacă primul şoc la AO » Maria Sharapova e OUT! EmptyLun Ian 18, 2010 12:55 pm

Maria Kirilenko a reuşit să treacă de conaţionala Maria Sharapova în primul tur de la Australian Open, scor 7-6(4) 3-6 6-4.

Sharapova este încă în revenire după accidentările suferite în 2009, dar nimeni nu se aştepta ca aceasta să părăsească primul Mare Şlem al anului încă din runda inaugurală. Kirilenko şi-a adjudecat un prim set echilibrat la tie-break, deşi Sharapova părea să îl domine.

Actul secund a debutat cu două game-uri foarte disputate, cele mai lungi din meci, care i-au revenit Sharapovei. Aceasta a menţinut avansul pînă la final, ducînd meciul în decisiv.

Greşelile neforţate aveau însă să îi fie fatale rusoaicei. Kirilenko a reuşit break-ul şi, chiar dacă a fost egalată la 4 pe final de set, a reuşit un nou break şi o victorie după mai bine de 3 ore de joc.

"Nu e niciodată uşor să joci în faţa Mariei Sharapova în primul tur al unui turneu de Mare Şlem. Totuşi, am jucat destul de bine în ultima vreme şi am vrut foarte mult să cîştig. Sîntem prietene, ne cunoaştem foarte bine, iar meciurile noastre au fost mereu echilibrate. Anul trecut am avut probleme la genunchi, dar acum nu mai resimt dureri şi pot să îmi fac jocul"
MARIA KIRILENKO

"Am avut şansele mele, dar nu am profitat şi am lăsat-o să conducă jocul. Plec luni de la Melbourne, în prima săptămînă a turneului. Asta spune totul despre cum mă simt acum"
MARIA SHARAPOVA
Sus In jos
 
Kirilenko provoacă primul şoc la AO » Maria Sharapova e OUT!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Maria Şarapova
» Maria Şarapova şi-a reînnoit contractul cu Nike

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Tenis-
Mergi direct la: