BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Nadal, demonstratie de forta in turul doi la Melbourne

In jos 
AutorMesaj
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Nadal, demonstratie de forta in turul doi la Melbourne Empty
MesajSubiect: Nadal, demonstratie de forta in turul doi la Melbourne   Nadal, demonstratie de forta in turul doi la Melbourne EmptyMier Ian 20, 2010 7:11 pm

Detinatorul titlului de la Openul Australiei, Rafael Nadal, a facut o adevarata demonstratie de forta, miercuri, in meciul disputat contra slovacului Lukas Lacko in turul secund al concursului de la Melbourne.Cotat cu sansa a doua la castigarea unui nou titlu, Nadal nu i-a lasat nicio sansa oponentului sau, pe care l-a invins dupa 113 minute, cu 6-2, 6-2, 6-2.

"Cred ca am jucat bine, nu? In debut am avut o miscare buna pe teren si am controlat in permanenta mingea. Am facut un meci foarte bun", a declarat Nadal dupa meciul cu Lacko.d

Urmatorul adversar al spaniolului clasat pe locul doi mondial va fi germanul Philipp Kohlschreiber, care l-a invins in patru seturi pe americanul Wayner Odesnik, scor 6-4, 3-6, 6-3, 6-2.

Nadal are un procentaj de suta la suta in fata lui Kohlschreiber, castigand toate cele patru dispute anterioare. Cei doi vor juca pentru a doua oara la Openul Australiei, dupa intalnirea din 2007, cand Nadal s-a impus in turul secund, cu 7-5, 6-3, 4-6, 6-2.

Altfel, americanul Andy Roddick s-a calificat la randul sau in turul al treilea, dupa ce l-a invins pe brazilianul Thomaz Bellucci, cu 6-3, 6-4, 6-4, la capatul unui meci nelipsit de momente controversate.

Favorit numarul 7, Roddick s-a ciocnit in timpul meciului cu un arbitru de linie, riscand o noua accidentare la genunchiul care l-a scos din circuit pentru finalul anului 2009.

In turul al treilea s-au mai calificat Gael Monfils, Fernando Gonzalez, Feliciano Lopez, Stanislas Wawrinka, John Isner, Ivan Ljubicic si Evgeny Korolev.
Sus In jos
 
Nadal, demonstratie de forta in turul doi la Melbourne
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Niculescu s-a calificat in turul secund la dublu
» Rafael Nadal
» Dementieva a fost eliminată de Henin în turul doi la Australian Open
» Davidenko il face KO pe Nadal !
» Murray si Roddick, in optimi la Melbourne

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Tenis-
Mergi direct la: