BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kim Clijsters a fost de nerecunoscut în faţa Petrovei

In jos 
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Kim Clijsters a fost de nerecunoscut în faţa Petrovei Empty
MesajSubiect: Kim Clijsters a fost de nerecunoscut în faţa Petrovei   Kim Clijsters a fost de nerecunoscut în faţa Petrovei EmptySam Ian 23, 2010 1:31 pm

Campioana de la US Open, Kim Clijsters, a fost eliminată ieri de Nadia Petrova, cu 6-0, 6-1, în 52 de minute!

În tribună, soţul lui Kim, Brian Lynch, priveşte disperat în jur. Caută parcă un punct de sprijin. Un fir de care să se agaţe pentru a spera. Jos, în arenă, Clijsters nu poate oferi însă aşa ceva. Nu poate găsi nici pentru ea butonul de restart. Au trecut 18 minute de la prima minge şi tabela arată 6-0 în favoarea Nadiei Petrova. Belgianca a cîştigat în primul set doar cinci puncte, comiţînd, în schimb, 17 greşeli neforţate. Halucinant. Totul a curs ca într-un vis urît pentru Kim, aproape fiecare minge zburînd dincolo de liniile terenului sau cuibărindu-se în plasa fileului.

Nici partea a doua n-a fost mult diferită. Cîteva încercări din partea campioanei de la US Open au născut o oportunitate de break. Petrova a servit însă foarte bine pe toată durata meciului, a lovit eficient cu forehand-ul şi, mai important decît orice, şi-a păstrat calmul. "A jucat bine", a admis Clijsters la final. "Dar şi eu am lăsat-o. Am greşit imens, ea n-a avut prea multe de făcut". Coşmarul lui Kim sau visul incredibil al Nadiei a durat 52 de minute. Rusoaica (27 de ani) avansează în "optimile" de la Australian Open pentru a cincea oară în carieră. O performanţă pentru care ieri a stat pe teren mai puţin decît la un antrenament.

Lumea Nadiei Petrova
Învingătoarea lui Kim Clijsters spune că ar fi devenit doctor dacă nu s-ar fi apucat de tenis, că nu e o persoană superstiţioasă şi că defectul ei major este acela că "sînt perfecţionistă". Pentru rusoaică, micul dejun ideal e compus din musli cu afine şi un latte. Ascultă toate tipurile de muzică, dar înainte de meciuri alege ritmuri house. Filmul favorit e "Forrest Gump", iar site-urile cel mai des accesate sînt Facebook şi Getty Images (ultimul pentru a vedea ce imagini cu ea apar pe flux).

Alona, în premieră
Pe tabloul feminin, surprizele curg. Ieri, favorita numărul 8, Jelena Jankovici, s-a oprit în turul 3, învinsă, 6-2, 6-3, de Alona Bondarenko (foto, 25 de ani). Ucraineanca se califică pentru prima dată în "optimile" unui turneu de Mare Şlem. Meritul sîrboaicei este acela că n-a dat vina pe starea ei fizică (a jucat răcită), ci a preţuit meritele adversarei. "Am făcut multe greşeli, am servit rău, însă Alona a jucat cu adevărat foarte bine. Cînd am încercat ceva, ea a găsit imediat replica potrivită din defensivă", a recunoscut Jankovici.
Sus In jos
 
Kim Clijsters a fost de nerecunoscut în faţa Petrovei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Selby castiga Mastersul in fata lui O'Sullivan
» 2 Membri ai clanului A.z.O# au fost dati afara !! CITITI!!
» Dementieva a fost eliminată de Henin în turul doi la Australian Open

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Tenis-
Mergi direct la: