BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Transferuri internationale !

In jos 
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! EmptyVin Ian 08, 2010 11:42 pm

Aici veti gasi toate transferurile realizate de marile cluburi din Europa !
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! EmptySam Ian 09, 2010 12:30 am

Printr-un comunicat publicat cu putine minute in urma pe propriul site oficial, Atletico Madrid a anuntat ca a ajuns la un acord cu Juventus pentru Tiago Cardoso Mendes. Clubul spaniol informeaza ca l-a transferat pe jucator “sub forma de imprumut cu optiune de achizitionare definitiva”. Tiago va fi prezentat oficial de presedintele Enrique Cerezo in dimineata de luni pe stadionul Vicente Calderón.

Tiago a fost prezent la Madrid inca de ieri seara si in aceasta dimineata a efectuat vizita medicala. Aventura mijlocasului portughez la Juventus ia sfarsit (cel putin pana in vara), dupa doua sezoane si jumatate in care a colectionat 47 de prezente in campionat, fara a inscrie vreun gol.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! EmptySam Ian 09, 2010 12:32 am

In interviul acordat Radio Marca, olandezul Rafael Van der Vaart a marturisit ca in opinia sa se simte compatibil cu brazilianul Kaka: “Cred ca putem juca amandoi in acelasi timp pe teren. Sunt un jucator care se adapteaza rapid oricarei pozitii si care evolueaza acolo unde antrenorul il pune. Insa noi vorbim de o decizie tehnica aici, care nu-i poate apartine decat antrenorului nostru. Indiferent care va fi ea, eu ma voi supune” a declarat Rafael.

Van der Vaart a vorbit laudativ la adresa tehnicianului chilian, mai ales ca in vara, situatia sa parea una incheiata la Madrid: “Pellegrini mi-a spus in pretemporada ca desi sunt un jucator valoros echipa are acoperit acest post, pentru ca acolo pot juca Raul, Kaka…i-am raspuns ca stiu, dar ca nu vreau sa plec de la Madrid. Raman sa lupt si vom vedea cine merita sa joace! I-a placut asta. Acum sunt hotarat sa lupt din ce in ce mai tare si imi doresc sa joc cat mai bine. Am ramas la Madrid si nu vreau sa plec, mai ales ca si sotia mea vrea sa ramanem aici. Ne-am facut multi prieteni” a marturisit Van der Vaart.

Olandezul a vorbit si despre duelul de la distanta cu Barcelona, dar spune ca este convins ca echipa sa este mai puternica in acest an decat marea rivala: “Barca e o mare echipa, insa am facut un meci foarte bun pe Camp Nou. Am jucat de la egal la egal si cred ca ne-a lipsit sansa. Am progresat multi in acest an. Am castigat pe Mestalla fara Cristiano si Kaka, doi jucatori esentiali pentru noi. Nu e usor sa castigi acolo. Cred ca acum suntem mai puternici decat Barcelona. Imi doresc enorm sa jucam finala Champions League in fata fanilor. Nimic nu ne-ar opri!” a incheiat Rafa.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! EmptySam Ian 09, 2010 2:51 pm

Conform tabloidului The People, Sir Alex Ferguson il doreste din iarna pe tanarul jucator japonez al Cataniei, Takayuki Morimoto. Asemanat in dese randuri cu brazilianul Ronaldo, atacantul in varsta de numai 21 de ani a suferit o accidentare in 2007, dar cu toate acestea in sezonul 2008 a avut un impact extraordinar marcand 7 goluri. Morimoto este un jucator tehnic cu viteza si cu o detenta destul de buna desi are doar 1.80 m. Jucatorul japonez este cotat la 12 milioane de euro, iar in cursa pentru transferul sau vor mai intra probabil Juventus si Arsenal.
Pe langa Morimoto, Sir Alex mai are in vizor nume mari ca David Villa sau Edin Dzeko, dar si tineri jucatori ca Villalva (River Plate), Alex Teixeira (Vasco Da Gama) sau Connor Wickham (Ipswich). In afara de acestiea, nu este exclusa nici varianta Milan Jovanovic care in aceasta iarna cel mai probabil va pleca de la Standard Leage, contractul sau cu campioana Belgiei urmand sa expire vara viitoare. Atuul sau este pretul de doar 3 milioane de euro, o suma infima fata de calitatea sa in joc.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! EmptyVin Ian 15, 2010 12:17 pm

Boloni şi-a dat acordul pentru transferul lui Grozav contra sumei de 350.000 de euro plus 15 la sută dintr-un transfer ulterior

Unirea şi Standard s-au înţeles în privinţa atacantului Gicu Grozav (19 ani). Belgienii vor achita 350.000 de euro, iar în cazul unui transfe ulterior, 15 la sută din valoarea acestuia.

"Ne-am înţeles, am vorbit şi cu domnul Boloni, nu ma sînt probleme. Am bătut palma cu Standard", a declarat ieri preşedintele executiv al Unirii. "Este primul transfer serios al Unirii, practic e un început ce dovedeşte că nu ne-am înşelat în momentul în care am mizat pe jucători din propria pepinieră", a adăugat oficialul Unirii.

Jucătorul, supărat că fanii Unirii l-au înjurat la ultimele partide, a refuzat să comenteze plecarea sa iminentă la Standard, campioana Belgiei. Gicu Grozav a jucat în 16 partide în tur, marcînd de două ori. Contractul va fi semnat cel mai probabil la începutul săptămînii viitoare.

200.000 de euro a fost cea mai mare sumă încasată de Unirea pînă în prezent, pentru portarul Mihai Mincă, cedat la Rapid în 2005

Vine şi De Sousa
Fostul fundaş al echipei CFR Cluj, Andre De Sousa Galiassi, în prezent la Kasimpaşa (Turcia 1), şi-a dat acordul pentru a evolua în retur la Alba Iulia. De asemenea, turcii sînt de acord să-l cedeze pe jucător. Unirea mai nogociază cu CFR Cluj pentru portarul Nuno Claro şi pentru mijlocaşul Leao, iar cu FC Vaslui pentru atacantul Nemanja Jovanovici. Vasluiul şi-a redus pretenţiile de la 100.000 la 70.000 de euro pentru un împrumut pînă în vară al jucătorului. La Alba Iulia e aşteptat, în probe, şi mijlocaşul argentinan Enzo Bruno (22 de ani).

Amical cu Kuban
Unirea a perfectat un meci amical contra echipei Kuban Krasnodar (Rusia II), echipă antrenată de Dan Petrescu. Partida se va juca în Turcia, pe 27 ianuarie, în turneul de pregătire pe care Alba Iulia îl începe pe 25 ianuarie. Tot în Turcia, Unirea îi va avea ca adversari pe ucrainienii de la Krivbas (liga 1) şi pe muntenegrenii de la FK Zeta (liga 1).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Transferuri internationale ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri internationale !   Transferuri internationale ! Empty

Sus In jos
 
Transferuri internationale !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Stiri internationale
» Transferuri interne !
» Primele transferuri
» Becali se zgarceste la transferuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: