BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Transferuri interne !

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyVin Ian 08, 2010 11:43 pm

Aici veti gasi transferurile realizate de cluburile romane !
Sus In jos
OwGod
Administrator
Administrator
OwGod


Mesaje : 669
Data de inscriere : 18/10/2009
Varsta : 40
Localizare : Cluj Nappoca

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 2:53 am

Sper sa aflu toate transferurile de la cfr de aici sa ma surprinzi osama Very Happy
Sus In jos
https://4gamers.catsboard.com
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 2:57 am

CFR Cluj are interzis la transferuri!
CFR Cluj amână să-şi plătească datoriile faţă de doi dintre jucătorii săi şi pentru moment nu poate înregistra niciun transfer la LPF.

"Feroviarii" nu au achiziţionat decât un jucător în această iarnă, Cristi Bud de la Gaz Metan Mediaş, şi nu par să se grăbească să mai aducă în Gruia întăriri. Chiar dacă pe malul Someşului vor ajunge şi alţi fotbalişti în perioada următoare aceştia nu vor putea îmbrăca tricoul vişiniu într-un meci oficial până CFR nu se achită de datoriile pe care le are faţă de doi dintre jucătorii săi. "Am avut câştig de cauză din partea LPF-ului şi CFR Cluj trebuie să-mi plătească salariul meu pe ultimele luni. Încă nu mi-au virat banii deşi trebuiau să o facă până pe 19 decembrie anul trecut. Până nu o să-şi achite datoria faţă de mine nu pot să înregistreze niciun transfer", mărturiseşte Dorin Toma care este încă sub contract cu "feroviarii". În aceeaşi situaţie se află şi colegul său Miclăuş care spune că este ignorat total de oficalii CFR-ului.

"Am o decizie irevocabilă prin care CFR trebuie să-mi plătească salariul pe lunile iunie şi iulie ale anului trecut, dar până acum nu am văzut niciun leu. Eu am o familie de întreţinut, însă alţii cred că noi putem trăi cu aer", a spus şi Casian Miclăuş.

Eu sunt până în vara lui 2010 jucătorul CFR-ului. Din vara trecută mă pregătesc cu juniorii şi aştept să mi se facă dreptate
Casian Miclăuş, jucător CFR Cluj

20 de mii de euro trebuie să achite CFR Cluj jucătorilor Dorin Toma şi Casian Miclăuş

Scuze Tibi dar asta e ....facem cheta sa platim datoriile?
Sus In jos
OwGod
Administrator
Administrator
OwGod


Mesaje : 669
Data de inscriere : 18/10/2009
Varsta : 40
Localizare : Cluj Nappoca

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:03 am

lol! Are Paszkany bani nui problema cumpara asta in prostie nu cred ca se uita el la bani astea marunti ... vor rezolva ei problema cat de curand Wink
Sus In jos
https://4gamers.catsboard.com
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:05 am

II da Becali nu ai vazut ce darnic e ....Ofera si lui Copos sa plateasca licenta
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:07 am

eeee


astea-s prosteli:)


Cfr o sa aiba una din cele mai bune campanii de achizitii:)
Sus In jos
OwGod
Administrator
Administrator
OwGod


Mesaje : 669
Data de inscriere : 18/10/2009
Varsta : 40
Localizare : Cluj Nappoca

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:08 am

Becali = un nimeni gura e de el si arunca bani sa impresioneze chair
Sus In jos
https://4gamers.catsboard.com
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:10 am

Smile))


nu are treaba cu fotbalul...a facut "N" transferuri eronate
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:14 am

singurul lucru care imi place la becali a fost acela ca recunoste ca a fost la puscarie si ca a ajut saraci oameni cand au fost inundatiile si le-a facut sat...pentru asta tot respectul
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:15 am

mdea...le-a facut de ochii lumii:)
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:17 am

conteaza cum le-a facut? acum au oameni un acoperis deasupra capului... macar el a avut o intentie buna
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:18 am

pentru casele alea facute....firmele lui au fost iertate de impozite fff mari:)

asa ca eu nu prea pareciez intentia lui
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptySam Ian 09, 2010 3:20 am

gestul conteaza
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyDum Ian 10, 2010 3:09 pm

Fost coleg cu Elliot Grandin la Marseille, Hatem Ben Arfa îl laudă pe viitorul rapidist, despre care spune că poate evolua la fel de bine pe trei posturi diferite

Cunoscut în Franţa ca un fotbalist capricios, căruia îi plac petrecerile şi alcoolul şi care se ceartă cu antrenorii, Elliot Grandin (22 de ani) e aşteptat să sosească luni la Bucureşti. Făcînd parte din aceeaşi generaţie cu Benzema, Nasri, Menez şi Ben Arfa, cariera lui Grandin nu a cunoscut nici pe departe aceeaşi traiectorie. Coleg cu el la Marseille şi în echipa naţională de tineret, Ben Arfa a vorbit în exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor despre viitorul mijlocaş al Rapidului.

- Hatem, din România te deranjăm. Vrem să vorbim un pic despre fostul tău coleg de la Marseille, Grandin.
- Da. Ce-i cu el?

- S-a înţeles cu Rapid Bucureşti şi va veni săptămîna viitoare în România.
- Da? Vine la Bucureşti?! Eu nu am mai discutat cu el în ultima perioadă, dar am auzit că e foarte aproape să semneze cu o formaţie din ţara voastră. Nu prea am crezut.

- Care e relaţia ta cu el?
- Sîntem prieteni de foarte mult timp şi sper ca lumea fotbalului să reînceapă să vorbească despre el aşa cum se întîmpla acum ceva vreme, cînd îi era prevăzut un viitor foarte spectaculos. Are toate calităţile necesare să ajungă un mare fotbalist. Eu îi doresc tot binele din lume!

"Talent pur"
- Cum l-ai descrie ca jucător?
- Un talent adevărat! E tehnic şi rapid. Eu îl cunosc foarte bine, am fost colegi şi la echipa naţională de tineret. Are un potenţial fantastic şi sînt sigur că va ajunge departe. Dacă Rapidul îl ia, atunci nu va achiziţiona un singur fotbalist, ci trei! Poate evolua la fel de bine la mijloc, în dreapta sau în centru, dar şi în atac. Chiar şi pe postul de mijlocaş stînga poate fi folosit.


- Crezi că va avea probleme de adaptare într-un campionat străin?
- Nu cunosc prea multe despre fotbalul românesc, dar am discutat cu colegul meu, Elinton Andrade, care a fost tot la Rapid şi mi-a zis că în România se practică un fotbal de calitate. Am fost şi eu la Bucureşti, cînd fosta mea echipă Olympique Lyon a jucat împotriva Stelei, în Champions League, şi atunci, la final, am fost aplaudaţi, deşi favoriţii lor pierduseră. Asta înseamnă că românii apreciază fotbalul adevărat, deci pe Elliot îl vor iubi pentru că e un fotbalist care încîntă spectatorii. Va fi vedetă-n campionatul vostru!

"Va fi ne neoprit"
- Consideri că ar fi un pas înapoi pentru cariera lui?
- Nu, deloc! Cred că şi Grandin, şi echipa cu care va semna vor avea de cîştigat. El are nevoie de susţinere acum, pentru că nu trece prin nişte momente prea bune. Dacă simte că i se acordă încredere, va progresa cu siguranţă, va fi de neoprit şi îşi va putea găsi o formaţie de top, din Europa.

- Dar ce s-a întîmplat cu el la Marseille? De ce a fost lăsat să plece gratis?
- Ştiu că au fost ceva probleme pentru el, dar toate astea aparţin trecutului. Acum e un tip matur, a căpătat experienţă şi nu e cazul ca lumea să-l judece. Orice tînăr jucător mai comite şi erori, dar ştiu că Elliot a învăţat din tot ce s-a întîmplat şi acum e dornic să arate că e un fotbalist valoros.

120.000 de euro pe sezon va cîştiga Grandin în Giuleşti, la fel ca brazilianul Helder


"Am auzit şi eu că are probleme de comportament, că s-a certat cu Deschamps, dar la noi nu-i merge cu d-astea. O să-i explicăm ce înseamnă Rapidul"
NICOLAE MANEA, antrenor Rapid

"La Marseille nu prea juca şi a cerut să fie lăsat să plece. Conducerea a fost de acord şi Grandin a plecat. Cred că dacă ar mai fi stat la noi, ne-ar mai fi putut ajuta"
HATEM BEN ARFA, atacant Olympique Marseille
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyLun Ian 11, 2010 12:53 pm

Becali zice că s-a interesat de fundaşul dreapta al Braşovului, căruia i-a fixat şi preţul

Steaua îl vrea pe cel mai bun fundaş dreapta din Liga I. Rui Duarte, titular în echipa Top Gazeta la finalul turului, e privit drept înlocuitorul ideal pentru Pawel Golanski, căruia îi expiră contractul la finalul acestui campionat. Gigi Becali a explicat ieri că Braşovul cere deocamdată prea mult pentru portughezul de 29 de ani: "Ei vor un milion de euro, dar le-am zis că dacă lasă preţul la jumătate îl iau!".

Duarte joacă la Braşov de un an şi jumătate, de cînd a fost transferat de la Estrela Amadora. În vara trecută, a fost în conflict cu conducerea ardelenilor, fiindcă şi-a întîrziat revenirea din vacanţă, motiv pentru care a şi ratat primele trei meciuri ale sezonului de toamnă. Lusitanul cîştigă sub Tîmpa 120.000 de euro, adică exact baremul salarial maxim pe care l-au fixat şefii din Ghencea.


3 soluţii are Steaua pentru postul de fundaş dreapta: Golanski, Emeghara şi Petre Marin. Ultimii doi sînt văzuţi mai mult ca variante pentru banda stîngă
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyLun Ian 11, 2010 12:53 pm

"Cîinii" l-au rezolvat pe Bărcăuan şi sînt în discuţii avansate cu Timişoara pentru fundaşul stînga Latovlevici

Roş-albii continuă campania de achiziţii, deşi plănuiseră mai degrabă să vîndă în această perioadă de mercato. Şefii lui Dinamo s-au înţeles deja cu Cosmin Bărcăuan (31 de ani) şi negociază pentru Iasmin Latovlevici (23 de ani).

Aşa cum GSP a anunţat acum o lună, Bărcă soseşte ca fotbalist liber după ce şi-a terminat contractul cu OFI Creta şi va semna cel mai probabil miercuri, cînd Borcea şi Neţoiu se vor întoarce din vacanţă. Ţălnar a fost anunţat ieri de Borcea: "Vezi că vine Bărcăuan la pregătiri, ştii că am vorbit de la Atena. E vreo problemă?". "Cum să fie? E copilul nostru, îl aştept!", a răspuns "Ţînţarul".

Bănăţeanul, împrumut
Preşedintele executiv încearcă să rezolve şi mutarea lui Latovlevici, de la Poli Timişoara. Anunţat că nu intră în calculele lui Sabău, fundaşul stînga fusese redirecţionat către Gloria Bistriţa sub formă de împrumut. Numai că Borcea a intervenit şi poartă discuţii cu Marian Iancu, cu care are o relaţie bună, pentru a-l lua pe Latovlevici sub formă de împrumut pînă în vară, cu opţiune de cumpărare.

Astfel, Dinamo nu ar plăti nici un cent şi ar trebui doar să-i suporte contractul, aproximativ 7.000 de euro lunar. "Cîinii" vor să perfecteze afacerea pînă la finalul săptămînii, cînd echipa merge în cantonament la Poiana Braşov.


Cornel Ţălnar, antrenor Dinamo
"Îl aştept cu drag pe Cosmin, e dinamovist pursînge. Dacă îl tai la vene, îi iese sînge alb-roşu"

Cosmin Bărcăuan, fundaş
"Încă n-am semnat, dar n-ar fi asta o problemă. Se ştiu foarte bine sentimentele mele faţă de Dinamo"

"Eu ştiu fotbal, am jucat în Grecia vreme de 3 sezoane, mi-am păstrat răutatea pozitivă în joc"


2 trofee a cucerit Bărcăuan cu Dinamo, o Cupă şi un campionat

3 meciuri a jucat Latovlevici pentru Timişoara în acest sezon, două în campioanat şi unul în Cupă

Alţi doi în probe
De azi, la pregătiri, se vor prezenta încă doi fundaşi centrali, care vor fi testaţi de Ţălnar în perioada imediat următoare. Sergiu Oltean (22 de ani) evoluează la Liberty Salonta şi a fost propus de Marius Vizer, iar Bogdan Ţoc (19 ani) a evoluat în trecut pentru UTA.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyLun Ian 11, 2010 12:54 pm

Fără a plăti nici un ban, Rapidul e la un pas de a se întări cu fotbalişti de aproape un milion de euro

Criza financiară nu le face doar probleme giuleştenilor, dar îi şi ajută. Fără buget de transferuri în această iarnă, rapidiştii sînt la un pas de a se întări cu trei tineri internaţionali. Elliot Grandin, fost la Marseille, e evaluat de site-ul transfermarkt.de la 500.000 de euro, iar Mamadou Diakite, fără echipă după falimentul lui Mouscron, la 300.000 de euro. În fine, Edgars Gauracs are o cotă de piaţă de 50.000 de euro. Primii doi sînt liberi de contract, iar atacantul leton va sosi sub formă de împrumut de la Ventspils pînă la vară, cu opţiune de cumpărare.

Trag de timp
Deşi George Copos a anunţat într-un interviu acordat Gazetei Sporturilor că cei trei vor fi prezenţi la reunirea de azi, ţintele Rapidului nu au anunţat încă ziua în care vor ajunge la Bucureşti. Grandin (22 ani) şi Diakite (24 de ani) încearcă în ultimul moment să prindă un contract mai bun într-un campion puternic, iar letonul Gauracs (21 de ani) mai are o ofertă din Rusia.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyLun Ian 11, 2010 12:55 pm

La Timişoara "Guriţă" va juca în banda dreaptă la centrul terenului, Bonfim urmînd a rămîne fundaş

Cosmin Contra s-a înţeles deja cu Marian Iancu şi aşteaptă doar acceptul spaniolilor de la Getafe pentru a ateriza la Timişoara. "Cu Cosmin lucrurile sînt clare, urmează doar ca transferul său să fie definitivat. Să vedem ce rezolvă cu Getafe. Probabil va ajunge doar în cel de-al doilea nostru cantonament. Oricum el este pregătit din punct de vedere fizic, campionatul spaniol fiind în plină desfăşurare", a spus Iancu.

Deşi "Guriţă" este fundaş dreapta de meserie, tehnicianul lui Poli, Neluţu Sabău, i-a făcut deja loc fostului internaţional în linia de mijloc. "Pe Contra eu îl văd mijlocaş. Este un jucător de dribling, un fotbalist care poate face diferenţa în atac. Are foarte multă personalitate şi de aceea cred că i se potriveşte mai bine la centrul terenului", crede Sabău. Astfel, fundaş dreapta va rămîne brazilianul Eder Bonfim, care a bifat toate minutele în turul da campionat, mai puţin primele două etape cînd a fost rezervă.


7 goluri are marcate Contra pentru echipa naţională în 72 de meciuri

20.000 de euro e salariul lunar propus lui "Guriţă" pînă în vară
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMar Ian 12, 2010 2:57 am

Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat ca ros-albastrii vor aduce un mijlocas american, de la LA Galaxy.

"Nu stiu prea multe lucruri despre el. Stiu ca este un mijlocas care i-ar prinde bine Stelei. Il veti vedea cand ca veni cu noi in cantonament", a zis Becali la sportro.

"Acest mijlocas era jucatorul cu care Beckham colabora foarte bine in teren. E un coordonator talentat, de ultima pasa, asa spun Stoichita si Argaseala. Habar nu am cum il cheama!", a adaugat latifundiarul.

UPDATE / Ulterior, Becali a precizat la GSP TV ca "mijlocasul are 26 de ani, l-a vazut cine trebuia sa il vada. Am luat atacant, acum iau si un mijlocas, ce mai vrei? Daca te iei dupa antrenori, te curata de bani".
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMar Ian 12, 2010 2:59 am

Atacantul Alex Piţurcă (26 de ani) a semnat un contract pe trei sezoane şi jumătate cu U Craiova. Fotbalistul a venit liber de contract după ce şi-a reziliat în această iarnă înţelegerea cu FC Braşov.


Piţurcă a fost prezent azi la reunirea echipei, însă nu s-a antrenat alături de olteni. Atacantul a mai jucat la Universitatea în sezonul 2005-2006, cînd echipa era în Liga a doua.

Altfel, Florin Şoavă (31 de ani) şi-a reziliat contractul după o şedinţă cu cei din conducerea oltenilor. Jucătorul, care a venit gratis în Bănie în urmă cu un an, avea unul dintre cele mai mari contracte de la echipă: 250.000 de euro.


Transferuri interne ! Thumb_300_x_300_1032-207213-piti
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Primele transferuri ale Rapidului   Transferuri interne ! EmptyMar Ian 12, 2010 12:36 pm

"Închizătorul" Diakite (24 de ani) spune că Daniel Niculae a fost cel care l-a determinat să aleagă Rapidul

Mijlocaşul defensiv Mamadou Diakite vine mîine la Bucureşti pentru a vedea condiţiile de la Pro Rapid şi stadionul. Dacă va fi mulţumit, va semna cu giuleştenii un contract pe 3 ani, urmînd să cîştige 120.000 de euro pe sezon. Francezul originar din Mali explică de ce a ales să vină în Grant:

"Am discutat mult cu Daniel Niculae, l-am cunoscut printr-un prieten comun. El mi-a vorbit foarte frumos despre România şi despre Rapid. M-a convins că se vrea performanţă. Mai am şi alte oferte, din Franţa, Spania şi Anglia, aceasta din urmă e mai bună din punct de vedere financiar decît cea din România, dar cuvintele lui Niculae au contat pentru mine. Mi-a vorbit de calitatea fotbalului românesc".

Chiar dacă fosta sa echipă, Excelsior Mouscron, a intrat în faliment, închizătorul nu se sperie de problemele financiare din Giuleşti: "Nu e nici primul, nici ultimul club care are dificultăţi cu banii. Totuşi, eu sînt un fotbalist serios şi cer acelaşi lucru şi din partea conducerii. Am familie şi vreau un trai fără probleme".

"Rapid mă vrea cu adevărat. În mare parte ne-am înţeles, dar voi veni la Bucureşti să văd condiţiile şi să aflu mai multe despre clubul care mă doreşte"
MAMADOU DIAKITE, mijlocaş

Lotul prezent ieri la reunire:
Portari: Bornescu, Marinescu, Straton, Drăghia
Fundaşi: R. Fernandes, M. Constantin, Iencsi, Mardare, Oct. Ionescu, D. Bratu, Ad. Iordache, Păun
Mijlocaşi: Grigorie, Lazăr, Matici, A. Tene, Al. Coman, Ivelja
Atacanţi: Ioniţă, Joao Paulo, Răduţă, Dobroiu
Absenţi: Spadacio, Cesinha, Helder, Bozovici, Herea, Creţu (învoiţi)

Noutăţi din Giuleşti:
- Rapidişti s-au întors la antrenamente cu kilograme în plus. "Unii dintre ei au revenit mai grăsuţi, dar nu e nimic grav. Aşa e cînd scapi pe la purcel", a zis Nae Manea.
- Letonul Gauracs şi-a dat acordul de a veni împrumut la Rapid. Vîrful de 21 de ani va sosi la Bucureşti mîine pentru a semna cu giuleştenii pînă în vară, cînd un transfer definitiv va costa 400.000 de euro.
- Nae Manea, antrenor Rapid: "Cu francezul Grandin ne înţeleseserăm, trebuia să vină la Bucureşti, acum nu ştiu ce va fi. Poate îl luăm, poate aducem pe altcineva. Ne trebuie neapărat încă un mijlocaş de bandă".Transferuri interne ! Thumb_300_x_300_1033-207216-grandin
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMier Ian 13, 2010 3:14 am

Chiar dacă iniţial era aşteptat să sosească la Bucureşti în acelaşi avion cu americanul Josh Tudela, noua achiziţie a Rapidului, Mamadou Diakite, va ajunge în România abia mîine.

Tudela (25 de ani), mijlocaş central, care ultima oară a evoluat pentru L.A. Galaxy alături de David Beckham, e dorit de Steaua şi va fi testat în săptămînile următoare de Mihai Stoichiţă. "E adevărat că Steaua mă doreşte, dar vom discuta mai multe după ce voi ajunge la Bucureşti în cursul zilei de marţi", a declarat aseară Tudela pentru Gazeta Sporturilor.

Diakite (24 de ani), mijlocaş la închidere, are şanse mari să semneze cu Rapid pe 3 ani, cu un salariu anual de 120.000 de euro. "Rapid mă vrea cu adevărat. în mare parte ne-am înţeles, dar voi veni la Bucureşti să văd condiţiile şi să aflu mai multe lucruri despre clubul care mă doreşte", a declarat ieri Diakite.

Transferuri interne ! Thumb_300_x_230_1033-207535-diakite
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMier Ian 13, 2010 3:15 am

Poli Timişoara a parafat înţelegerea cu atacantul argentinian Pablo Vazquez, 26 de ani, care a semnat pe cinci ani cu formaţia lui Sabău. Negocierile s-au purtat în Capitală, iar patronul Marian Iancu şi-a lăudat noua achiziţie: "Sper ca Vazquez să acopere locul lăsat de probabila despărţire de Gigel Bucur, iar pînă ca reveni Mansour la turaţie maximă să ne ajute să câştigăm campionatul. E un jucător de obiectiv şi abia aştept să se adapteze la fusul orar, ca să joace aşa cum vreau eu".

Vazquez a venit de la echipa boliviană Strongest, pentru care a marcat 19 goluri în 33 de meciuri sezonul trecut.

Transferuri interne ! Thumb_300_x_338_1033-207548-818012342619036228
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMier Ian 13, 2010 11:59 am

Trei DVD-uri cu mijlocaşul american l-au determinat pe "Lippi" să spună despre Tudela că e exact ce îi lipseşte Stelei pentru a avea un joc fantezist, pe placul tribunei

Cum s-a ajuns ca Steaua să aducă un fotbalist american, primul din istoria clubului? În urmă cu 3-4 săptămîni, lui Mihai Stoichiţă i-au fost oferite 3 DVD-uri cu Josh Tudela. Antrenorul Stelei le-a urmărit şi mijlocaşul de la L.A. Galaxy l-a impresionat. S-a dus cu DVD-urile la Gigi Becali pentru a-l convinge să-l ia pe american.

"Beckham îi dădea pase numai lui"
"Ia uite, Gigi, Beckham îi pasează numai lui" a fost remarca lui Stoichiţă după ce s-au vizionat secvenţele din meciul L.A. Galaxy - Stelele Oceaniei, scor 3-0, meci în care Tudela şi Beckham au schimbat cele mai multe pase. Gigi a fost foarte încîntat şi el: "Bine, mă, luaţi-l şi p-ăsta dacă tot e liber".

"E pe placul fanilor Stelei"
Un alt motiv pe care Stoichiţă i l-a prezentat lui Becali: "E un fotbalist foarte tehnic, mingicar, care creează spectacol. E exact ce îi lipseşte Stelei pentru acel joc care să-i încînte pe suporterii care vor show în Ghencea". S-a stabilit ca Tudela să fie adus la Bucureşti şi să rămînă sub comanda lui Stoichiţă una-două săptămîni pentru a-l convinge că merită să semneze un contract.

"Sincer, nu ştiu cine mi-a pus supranumele de «Pele din Enshville» şi nici de ce, probabil pentru că de multe ori am făcut magie pe teren"
Josh Tudela

"Cînd joc, joc foarte agresiv. Dar în nici un caz nu atac josnic, nu intenţionez să accidentez pe cineva"
Josh Tudela

Alte lucruri interesante despre Josh Tudela
- familia lui deţine o Academie de Fotbal, numită "Tudela's Soccer Academy", în Enshville
- tatăl său, Fernando, s-a stabilit în SUA fugind din Bolivia acum 30 de ani
- spune că nu joacă FIFA 2009: "Aş juca, dar cred că sînt subevaluat acolo. Aşa că joc Mario Kart pe Wii"
- îl are ca idol pe brazilianul Romario

"Vreau să-l cunosc pe patronul Becali!"
Tudela spune că a venit la o echipă cunoscută şi peste Ocean, speră ca Toja să-l ajute să se acomodeze şi aşteaptă cu nerăbdare întîlnirea cu Gigi

- Josh, bine ai venit în Bucureşti!
- Este foarte bine să fiu în România! Sînt foarte încîntat, dar să vedem ce o să se întîmple.

- Ce ştii despre Steaua?
- Ştiu că am venit la o echipă prestigioasă. Steaua este o formaţie bună, care se luptă mereu să fie pe primul loc. O echipă care a jucat mereu la înalt nivel. Va fi o provocare pentru mine şi sînt nerăbdător să începem antrenamentele.

- Despre campionatul din România cunoşti ceva?
- Ştiu cîteva echipe din România şi îl cunosc pe Juan Carlos Toja. Am evoluat împotriva lui în SUA, în Major League Soccer. Atunci eu jucam la LA Galaxy, iar el pentru Dallas. Nu am apucat încă să vorbesc cu el despre venirea în România. Dar este un băiat de treabă şi sînt convins că mă va pune la curent cu tot ce se întîmplă aici. El mă va ajuta să mă acomodez.

- Pe patronul Stelei îl cunoşti?
- Sînt foarte curios să-l cunosc. Cu siguranţă este un om interesant din moment ce e patronul celei mai bune echipe din România şi a uneia dintre cele mai cunoscute peste Ocean.

Transferuri interne ! Thumb_300_x_300_1034-207601-joshmare
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! EmptyMier Ian 13, 2010 11:59 am

Becali le-a transmis agenţilor care au adus propunerea că nu renunţă la golgeter fiindcă vrea titlul

Steaua a refuzat 1,5 milioane de euro, ca să viseze la comoara din Liga Campionilor. "Nu-l mai dau pe Kapetanos! Decît să iau nişte bani acum, mai bine să cîştig campionatul!", a reacţionat Gigi Becali la oferta primită din Championship, al doilea eşalon din Anglia. Propunerea a venit prin intermediul lui Constantin Zotta.

Fostul arbitru şi preşedinte de la Rapid a fost şocat de răspunsul negativ recepţionat din Ghencea: "Banii pe care i-ar fi luat Steaua sînt mulţi, foarte mulţi pentru vremurile astea, mai ales în condiţiile în care există destui atacanţi buni liberi de contract, deci gratis. Dar, chiar şi aşa, respect alegerea pe care au făcut-o roş-albaştrii. Domnul Becali a calculat că Pantelis e un fotbalist foarte important şi are dreptate să gîndească aşa".

Kapetanos cîştigă 180.000 de euro pe an la Steaua şi, potrivit contractului, clubul are dreptul să renunţe la el la fiecare şase luni! Înţelegerea a fost făcută astfel la sfîrşitul anului trecut, într-un moment în care grecul insista să nu i se micşoreze salariul, aşa cum voiau şefii. Vîrful de 26 de ani a acceptat riscul de a fi pus pe liber la un moment dat, doar ca să-şi păstreze venitul.

"Becali s-a gîndit că ne va fi foarte greu să ieşim campioni fără Kapetanos, de aceea răspunsul nostru e nu!"
Valeriu Argăseală, către Constantin Zotta

"Eu am zis că demisionez dacă nu iau campionatul! Şi dacă termin pe locul 2, la egalitate de puncte cu liderul, tot renunţ la post!"
Mihai Stoichiţă, antrenor Steaua

9 goluri are Kapetanos după tur, înscrise în cele 15 apariţii în Liga I, fiind golgeterul campionatului

300.000 de euro a încasat Steaua pe Ionuţ Rada, singurul fotbalist pe care l-a vîndut în iarna asta. Stoperul a mers la Al Nasr

0 euro a costat Kapetanos în vara lui 2008, cînd a fost transferat de Steaua. A venit după ce îşi reziliase contractul cu AEK Atena

În afara lui Kapetanos, Steaua mai are 2 atacanţi în lot: Bogdan Stancu şi Surdu. Ofensiva ar putea fi completată şi cu bulgarul Iovov
Sus In jos
Continut sponsorizat





Transferuri interne ! Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! Empty

Sus In jos
 
Transferuri interne !
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Stiri interne
» Transferuri internationale !
» Primele transferuri
» Becali se zgarceste la transferuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: