BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
BINE ATI VENIT PE FORUMUL NOSTRU :X

Viziteaza si Serverul nostru de CS 1.6

Adresa Serverului este
: atomik.malware-site.www sau 89.43.39.233:27015

Multumim ca ne-ai vizitat si speram sa ramai cat mai mult


Conecteazate pe serverul Atomik.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Transferuri interne !

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyVin Ian 08, 2010 11:43 pm

Rezumarea primului mesaj :

Aici veti gasi transferurile realizate de cluburile romane !
Sus In jos

AutorMesaj
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyMier Ian 13, 2010 12:02 pm

UPDATE

Grandin semnează azi un contract pînă în iunie, devenind cel mai bine plătit giuleştean. Tot azi e aşteptat şi sîrbul Beljici, mijlocaş stînga

Negocierile cu francezul Elliot Grandin (22 de ani) s-au finalizat aseară, iar azi mijlocaşul urmează azi să semneze prin fax pe 6 luni, cu opţiune de prelungire pe încă doi ani. El va sosi luni sau marţi în România şi se va alătura lotului în cantonamentul de la Poiana Braşov.

George Copos s-a implicat personal pentru ca discuţiile cu ex-fotbalistul lui Marseille să nu mai tergiverseze şi a fost generos cu francezul: îi va da 25.000 de euro lunar, cu 15.000 mai mult decît se preconiza iniţial! "Ne-am înţeles, totul e stabilit, aşteptăm actele pentru a le parafa. Am simţit pe propria piele cît de bun negociator este domnul Copos. Pe de altă parte, e un om extraordinar", a declarat impresarul lui Grandin, Gad Cohen.

Un alt jucător foarte aproape de a semna cu Rapid este sîrbul Nikola Beljici, mijlocaşul de bandă intrat în ultimele 6 luni de contract cu OFK Belgrad. "Sîntem în negocieri avansate cu Beljici, îl aşteptăm miercuri în ţară. Transferul lui nu depinde de cel al lui Grandin", au precizat conducătorii Rapidului.

Transferuri interne ! - Pagina 2 Thumb_300_x_300_1034-207565-grandin
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyMier Ian 13, 2010 7:10 pm

Un brazilian si un iranian la Steaua




Echipa din Ghencea continua importurile din strainatate si a adus inca doi jucatori in probe. Brazilianul Roberto Linck Moreira si iranianul Omid Shokoufandeh au ajuns in Romania si se pregatesc cu echipa a doua a ros-albastrilor.
Cei doi tineri jucatori straini au efectuat deja un antrenament sub comanda lui Leo Strizu, iar Titi Dumitriu are misiunea sa ii monitorizeze atent in perioada urmatoare.

Roberto Moreira Linck Jr, poreclit Beto, are 21 de ani, este brazilian, si isi face o descriere de mare fotbalist pe site-ul personal, acolo unde a si anuntat ca a ajuns in Ghencea.

"Sunt jucator de picior drept. Prefer sa joc mijlocas ofensiv, dar pot juca pe dreapta sau pe stanga, sau chiar al doilea varf", a scris Beto, dupa care si-a descris calitatile: "Playmaker! Pase creative si assisturi, lovesc mingea cu ambele picioare", a mentionat fotbalistul care s-a antrenat la Chicago in ultimele luni.

Celalalt jucator ajuns in curtea Stelei, iranianul Omid Shokoufandeh are 22 de ani, joaca la Colegiul "Irvine Valley" din SUA ca mijlocas dreapta si a anuntat venirea in Ghencea pe Twitter.

Poreclit "Shokoufo", iranianul a marcat de 13 ori pentru ultima sa formatie, reusind sa ofer si 12 pase de gol, in trei sezoane.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyMier Ian 13, 2010 10:58 pm

Roş-albii au reuşi azi să perfecteze transferul lui Ze Kalanga la Recreativo do Libolo, locul 2 în prima ligă angoleză. Dinamoviştii au semnat actele, iar în schimbul mijlocaşului dreapta de 26 de ani vor încasa 500.000 de dolari. Africanul a sosit la Dinamo în 2006, de la Petro Atletico, pentru 200.000 de dolari, însă n-a reuşit să se impună în primul "11".



În turul acestui campionat, Ze Kalanga nu a fost folosit decît în două meciuri din Liga I, în ambele intrat pe parcurs. Cu totul, nu a adunat decît 25 de minute! Dinamoviştii îl considerau un fotbalist problemă, mai ales din cauza întîrzierilor la reuniri, dar şi pentru că fugea din cantonament, ultima dată îniantea meciului cu Pandurii. Singurul an bun pentru el în Ştefan cel Mare a fost primul, cînd a jucat 28 de meciuri şi a marcat de două ori. Împrumutat la Boavista anul următor, Ze Kalanga a revenit la Bucureşti după multe insistenţe şi a jucat 12 meciuri în campionatul 2008-2009.

Dinamo a rămas în acest moment cu doi mijlocaşi dreapta: Torje şi Zicu.
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 5:13 pm

Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 12:14 pm

Copos s-a enervat că nici unul dintre transferurile anunţate nu se concretizaseră şi s-a implicat personal în negocieri

Sătul să aştepte întăriri la echipă, Copos s-a enervat şi s-a băgat la tratative. Patronul din Giuleşti i-a anunţat pe colaboratorii săi că toate negocierile vor fi purtate doar de el. În doar două zile, Copos a bătut palma cu trei fotbalişti: mijlocaşii de bandă Elliot Grandin (francez, 22 de ani) şi Nikola Beljici (sîrb, 26 de ani) şi vîrful Edgars Gauracs (leton, 22 de ani)!

Agentul lui Grandin, Gad Cohen, a descris negocierile cu Copos: "M-a sunat şi mi-a zis că trebuie să încheiem această telenovelă. Mi se spusese că e un bun negociator şi m-am convins pe pielea mea. Dar e un om care iubeşte mult Rapidul. Elliot a refuzat o ofertă din Emirate pentru a veni în România". Fostul mijlocaş al lui Olympique Marseille se va alătura lotului la începutul săptămînii viitoare. Beljici a ajuns aseară la Bucureşti, iar Gauracs va sosi azi sau mîine. Primul va semna pe trei ani cu giuleştenii, iar al doilea va fi împrumutat pînă la vară de la Ventspils. Copos i-a oferit vedetei Grandin un salariu de 25.000 euro pe lună pentru a veni la Rapid

"Anul acesta vreau neapărat titlul şi pentru asta vom aduce nişte jucători foarte buni. Să vedeţi ce echipă va avea Rapidul în retur!"
GEORGE COPOS, patron Rapid
Sus In jos
Liberty
Moderatori Globali
Moderatori Globali
Liberty


Mesaje : 1604
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 33

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 6:18 pm

Martin Tudor revine in poarta Stelei






Dupa o pauza de mai bine de doi ani, Martin Tudor a semnat un nou contract de jucator cu Steaua si va fi folosit ca o soltuie de back-up pentru echipa a doua a ros-albastrilor.
Martin Tudor s-a intors la Steaua in urma cu cateva luni, el ocupand o functie in cadrul Centrului de Copii si Juniori, insa din cauza restructurarilor efectuate a fost mutat la echipa a doua.

Ajuns la 34 de ani, Martin Tudor va fi antrenor cu portarii, iar in cazuri extreme va intra si pe teren.

Steaua II ii are in lot pe portarii Cezar Lungu si Edgar Portnojs, insa primul a fost convocat de mai multe ori in lotul primei echipe.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptySam Ian 16, 2010 3:25 pm

Becali a acceptat 550.000 de euro pentru un jucător pe care plătise 1,6 milioane acum doi ani

Steaua nu reuşeşte să achiziţioneze jucătorii doriţi de Mihai Stoichiţă, în schimb, după vînzarea lui Rada, a mai bătut palma pentru cedarea unui fotbalist. E vorba de Dayro Moreno, fotbalist care, oricum, anunţase că nu mai vrea să continue în Ghencea.

"Marian Iancu m-a sunat şi mi-a propus 550.000 de euro. Am acceptat imediat, puteţi considera că Dayro e jucătorul lui Poli Timişoara", a declarat Becali. Singura problemă rămîne acum ca gruparea de pe Bega să-l convingă pe atacantul columbian să accepte să joace sub comanda lui Ioan Ovidiu Sabău.

Iancu îi propune dublarea salariului
Dayro cîştigă în acest moment 5.000 de euro pe lună la Steaua şi, pentru a-l determina să semneze cu Timişoara, Marian Iancu îi va propune dublarea salariului. "Îi putem oferi un contract mult mai bun lui Dayro decît ce are el acum la Steaua, aşa că am convingerea că ne vom înţelege", a declarat Marian Iancu.

Cu cedarea lui Dayro pe Bega, Steaua face o "dublă" afacere. Una în profit: ia peste o jumătate de milion de euro pe un jucător pe care oricum nu mai conta. Şi una în mare pierdere: îl vinde pe fotbalist la o treime din suma cheltuită acum doi ani pentru achiziţia lui, două milioane de dolari, în jur de 1,6 milioane de euro. Becali: "Iancu mi-a zis că l-ar vrea pe Dayro Moreno" (video)


"Să nu uităm totuşi că Dayro a fost jucător de 7 puncte în toamnă. A marcat decisiv la Iaşi, cînd am cîştigat cu 2-0, a egalat cînd Rapid ne-a condus în Ghencea şi a provocat golul prin care am cîştigat la Timişoara"
Mihai Stoichiţă, antrenor Steaua

9 atacanţi are Poli Timişoara în lot: Gigel Bucur, Goga, Arman Karamyan, Magera, Mansour, Parks, Rusici, Vasquez şi Mejia


55 de meciuri a jucat Dayro pentru Steaua, reuşind să marcheze de 9 ori

6,57 e media notelor GSP ale lui Dayro în cele 9 meciuri din actualul sezon, fiind pe locul 2 în topul steliştilor, după Zapata (6,70)

Ce bani a cîştigat Dayro la Steaua
2007-2008 (retur) 90.000 euro
2008-2009 280.000 euro
2009-2010 (tur) 30.000 euro
TOTAL 400.000 euro
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyMar Ian 19, 2010 12:14 pm

Paszkany a dezvăluit ieri că a vrut să-l vîndă pe Kone încă din vara trecută, dar ivorianul i-a promis că-şi va reconsidera atitudinea

Arpad Paszkany a explicat ieri de ce vrea să scape de vedeta echipei sale, ivorianul Yssouf Kone (27 de ani). "Îi reproşez lipsa de angajament. Am de partea mea statistica, fiindcă folosim un program care monitorizează evoluţia fiecărui jucător, în fiecare meci. Sper să nu mai fie la CFR în retur", a spus Paszkany.

Omul de afaceri a adăugat că a vrut să renunţe încă din vara lui 2009 la jucătorul care se află cu reprezentativa Burkinei Faso la Cupa Africii pe Naţiuni. "Am avut o discuţie cu el în vară, cînd aş fi fost dispus să-l las să plece, într-o afacere bună pentru club. Conceicao a spus, motivat de altfel, că nu prea are nevoie de el. Eu am discutat cu Yssouf şi i-am reproşat atitudinea din sezonul trecut. Jucătorul a promis marea cu sarea, că o să fie motorul echipei, că o să fie, în concluzie, acel Kone pentru care l-am adus la CFR. Dar, în tur, a fost mai slab decît în sezonul trecut. Sînt discuţii pentru el, nu oferte scrise, şi sper să nu mai joace la Cluj în 2010", a încheiat Paszkany.


"O singură pretenţie am de la jucători, cînd vin: să se ridice la nivelul la care au jucat la cluburile de la care vin. Nici măcar nu le spun: vă plătesc mai bine decît la cluburile de la care veniţi, jucaţi mai bine"

"Sînt unii jucătorii care mai au de primit bani. E însă vorba de fotbalişti care n-au arătat nici voinţă, nici dorinţă. În primul rînd îşi bat joc de colegi şi apoi de mine. Lor le răspund cu aceeaşi monedă"

"N-o să vînd CFR, e jucăria mea. Nici nu m-am gîndit la aşa ceva, chiar dacă pe mine mă costă echipa cam 3 milioane de euro pe an"
Arpad Paszkany

Îl aşteaptă pe Kanyuka
Şeful lui CFR a declarat ieri că lotul pentru retur e în mare măsură conturat. "Dacă mai scap de unu-doi jucători atunci o să mai aducem ceva. În principiu, ne-ar mai interesa un atacant, dar şi un fundaş dacă nu-l vom păstra pe Kanyuka (22 de ani). Avem nevoie de întăriri în centrul defensivei fiindcă nu ne putem permite să rămînem descoperiţi acolo din cauza eventualelor suspendări", a spus Paszkany. Congolezul Pat Kanyuka este testat în Antalya de Mandorlini. El a venit la Cluj din liga a patra engleză, de la Northampton City.
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptyMar Ian 19, 2010 12:15 pm

Brazilianul a semnat ieri cu Unirea un contract pe 6 luni şi a fost delegat să-l aducă şi pe Ruiz la Alba Iulia

Unirea l-a angajat ieri pe brazilianul Andre De Sousa Galiassi (29 de ani), jucător cedat în toamnă de CFR Cluj la Kasimpaşa (Liga 1, Turcia). Folosit în numai patru meciuri la echipa din Istambul, fundaşul central a acceptat fără să stea pe gînduri să revină în România.

"Dacă Unirea evită retrogradarea, s-ar putea să continuu aici. Voi da totul pentru ca obiectivul să fie realizat", a declarat brazilianul, ce are şi rolul de a-l aduce la Unirea pe Diego Ruiz. "S-ar putea să-l rugăm pe el să discute cu argentinianul. Au jucat împreună şi la Kasimpaşa, sînt prieteni, iar o vorbă bună nu strică", a declarat preşedintele executiv al Unirii, Nicu Lupu. "Vom continua să insistăm pentru Ruiz", a completat Vasile Trifan, membru în conducerea Unirii.

Şi jucătorul agreează varianta revenirii în România, Ruiz evoluînd, ca şi De Sousa, în numai 4 meciuri pentru Kasimpaşa, fără a reuşi să marcheze. Numai că varianta numărul 1 pentru argentinian rămîne CFR Cluj, echipă ce l-a împrumutat în Turcia pînă la finalul sezonului. "După numărul de minute jucate, Ruiz e cel mai eficient atacant care a jucat la noi în ultimii 5, 6 ani", l-a lăudat Arpad Paszkany.


30.000 de euro a plătit Unirea pentru a-l împrumuta de la Kasimpaşa pe De Sousa pînă în vară


"În Turcia nu am avut şanse să joc. Nu contează că evoluezi în Champions League sau la o nou promovată. Contează doar să-ţi faci treaba"
Andre De Sousa, fundaş Unirea Alba Iulia

"De Sousa e un jucător foarte bun, care a luat un campionat cu CFR şi a bifat trei partide în Champions League. E un transfer important"
Adrian Falub, antrenor Unirea Alba Iulia


"Fără blat"
Preşedintele executiv al Unirii, Nicu Lupu, a susţinut ieri că Unirea nu va face alianţe cu CFR. "Este treaba cîrcotaşilor să afirme că CFR intenţionează să se alieze cu noi şi din această cauză ne împrumută fotbalişti. În tur, am avut doi jucători de la CFR, Vitinha şi Veljovici, dar am remizat, 1-1. Unirea joacă numai şi numai în teren", a declarat Lupu.

Transferuri interne ! - Pagina 2 Thumb_300_x_338_1040-209566-andredesousa
Sus In jos
osama
Administrator
Administrator
osama


Mesaje : 1992
Data de inscriere : 12/11/2009
Varsta : 32
Localizare : In spatele tau cu lama in mana!

Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 EmptySam Ian 23, 2010 1:30 pm

Gauracs ştie totul despre noua sa echipă şi le face o promisiune fanilor din Giuleşti

Grantul a izbutit în sfîrşit primul transfer al iernii. Ieri, Copos şi-a dat acordul pentru achiziţionarea letonului Edgars Gauracs (21 de ani), de la Ventspils, vicecampioana Letoniei. Vîrful va fi împrumutat pînă la vară pentru 50.000 de euro, urmînd ca la finalul acestei perioade, Rapid să-l poată achiziţiona definitiv pentru încă 450.000 de euro. "Actele sînt semnate, nimic nu se mai poate întîmpla", a zis Florin Manea, cel care l-a propus în Grant.

- Cum e, Edgars, eşti deja jucătorul Rapidului?
- Sînt foarte fericit că s-a rezolvat toată situaţia asta. Nu mai suportam incertitudinea. M-am bucurat foarte mult cînd m-a sunat impresarul meu şi mi-a zis că s-au înţeles cele două cluburi. Cu mine nu au fost probleme, mi-am dat acordul de la început. Duminică seara sînt la Bucureşti, iar luni o să fac primul antrenament.

- Ce informaţii ai despre viitoarea ta echipă?
- M-am interesat şi am aflat multe lucruri. Ştiam că e o formaţie de tradiţie în fotbalul românesc, dar de cînd am aflat de interesul Rapidului am căutat foarte mult pe internet. Pot spune că, la ora actuală, cunosc totul despre acest club. Sînt la curent cu toate informaţiile ce apar pe net.

- Îţi va fi greu să recuperezi, colegii tăi au început deja pregătirea?
- Am văzut pe net nişte poze cu ei alergînd prin zăpadă, dar nici eu nu am stat degeaba. M-am antrenat de unul singur în fiecare zi. Ştiam că trebuie să fiu pus la punct din punct de vedere fizic pentru a nu dezamăgi.

- Care e principalul tău obiectiv în Giuleşti?
- Să joc foarte bine şi să batem Steaua şi Dinamo! Ştiu că acestea sînt principalele noastre rivale. Aaa, şi să iau titlul!

"Ştiu că fanii rapidişti sînt foarte pătimaşi, am văzut pe internet că fac o atmosferă incredibilă în tribune. Abia aştept să-i fac fericiţi"
EDGARS GAURACS, atacant

10 goluri în 12 meciuri a marcat Gauracs pentru "naţionala" de tineret a Letoniei. La Ventspils are o singură reuşită în 7 partide

6.000 de euro pe lună va încasa letonul pînă la vară, cînd îşi va putea renegocia contractul dacă va fi oprit

CV Edgars Gauracs
- s-a născut pe 10 martie 1988
- are 1,88 m şi 79 de kg
- a reuşit un hattrick anul trecut în Letonia - România (5-1)
- a mai jucat la Dizvanagi (2006), Ascoli (2006-2009) şi Ventspils (2009)

Cum se vede Gauracs
Într-un interviu apărut în urmă cu puţin timp în ţara natală, Edgars a vorbit despre calităţile şi defectele sale: "Îmi place să joc vîrf împins, sînt un atacant de careu. Am un joc bun de cap, e şi normal la înălţimea mea, dribling în regim de viteză, plasament şi simţul porţii. În privinţa punctelor slabe aş prefera să-i las pe alţii să vorbească despre asta, dar cred că mai trebuie să lucrez la preluări".

Atac U21
După plecarea lui Joao Paulo (29 de ani), giuleştenii au rămas în lot doar cu atacanţi tineri, proveniţi de la echipa a doua. Manea va miza în retur pe o ofensivă din care ar putea face parte: Ioniţă (20 de ani), Creţu (21 de ani), Răduţă (21 de ani), Dobroiu (21 de ani) şi noul sosit, Gauracs (21 de ani). Favorit la titularizare rămîne Ioniţă, marcator a 6 goluri în turul campionatului.

Noutăţi din Giuleşti
- Azi, de la ora 11:00, Lazăr şi compania vor disputa o partida de pregătire cu Juventus Colentina. Meciul se va disputa pe terenul formaţiei din Liga a III-a.
- Alb-vişiniii şi-au stabilit amicalele din cantonamentul din Antalya (1-12 februarie): Jagellonia Bialystok (Polonia), Banik Ostrava (Cehia), Arsenal Kiev (Ucraina) şi Vorskla Poltava (Ucraina).
- Rapidiştii mai ţintesc încă doi fotbalişti în această iarnă: Ilie Iordache, de la AEK Atena, şi Dacian Varga, de la Sportul. Ambii sînt doriţi împrumut pînă la vară.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Transferuri interne !   Transferuri interne ! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Transferuri interne !
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Stiri interne
» Transferuri internationale !
» Primele transferuri
» Becali se zgarceste la transferuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: